2009. február 08. vasárnap, 17:10 | |
A Beton nedvességmérése Az egyik legfontosabb teendőnk parkettázás előtt! Nem szabad sajnálni rá időt, pénzt, meg kell mindenképpen "csináltatni" a lerakás előtt. Ez nagyon fontos! Kő burkolat esetén nem lenne gond, de mivel fával dolgozunk, a nedvesebb betonra lerakott parkettánk tönkremehet, kárba veszhet az anyagunk, munkánk, és a rá fordított idő. A kelleténél nedvesebb betonon a lerakott parketta megdagadhat, ha szerencséjük van akkor nem púposodik fel, de amikor a kiszárad a beton, és a fa, akkor bizony rések keletkeznek, amit sokan kérdeznek, hogy miért van. A ragasztott burkolatunk esetében a ragasztó is jelentősen károsodhat a nem kívánt mozgás miatt. Nem beszélve, arról, hogy a nedvesebb fában megjelenik a szú bogár, szíjácsbogár, gomba, fertőzheti meg parkettánkat, és ezzel visszafordíthatatlan folyamat veszi kezdetét.
Padloponozásról (Sokféle szakember vállalja be, de kevesen tudják jól. Itt most arra gondolok, hogy más szakmákból hozzá nem értők is bevállalják ) Látszólag könnyen kivitelezhető, de sok odafigyelést szakértelmet igényel, mert mindennek ez az alapja. Saját magam szeretem csinálni, ha a burkolatot nekem kell majd ráfektetni. Az aljzatbeton állapotának felmérése után következik az anyagszükséglet megállapítása, és a neki megfelelő aljzatkiegyenlítő kiválasztása, mivel többféle kiegyenlítő áll rendelkezésre, más-más tulajdonságokkal. A hozzá való alapozó megvétele, ami szintén nagyon fontos! Vízzel való alapozás, már eleve hibás folyamat. Sok hibát rejt az anyagsűrűség rossz beállítása, (híg kiegyenlítő, vagy túl sűrű ). Fordulatszabályzós keverő, és a speciális lehúzó kanál elengedhetetlen! Ha PVC burkolat kerül a padloponunkra, akkor, száradás után még tárcsás csiszológéppel, is át kell csiszolnunk, hogy szép sima, üvegszerű tapintása legyen.
Csiszolás lakkozásról Sokan szokták kérdezni, hogy hányszor csiszolom, meg a parkettát, mi lesz a hézagokkal, mi fog történni ,és miért kerül ennyibe?
A parketta csiszolás először egy "durvaszemcsés" papírral kezdődik, amely általában 36-os szemcseszórású. ezután történik a szélek csiszolása egy másik géppel. Utána egy közepes szemcsés papír következik, 60-as szemcsszórású, amely az előző papír karcait távolítja el, és cseréli le finomabbra. Ezután következik a hézagok tömítése. Ha megszáradt tömítőanyagunk akkor következik a finomcsiszolás 120-as finompapírral, majd még egyszer a szélek csiszolása 80-as, vagy 120-as papírral. Szegélylécek felrakása után az egytárcsás, vagy körtárcsás polírozógép tökéletesre polírozza egy 100-as, vagy 120-es ráccsal a felületet, amelynek köszönhetően előjönnek a szemmel eddig nem látható hibák, majd el is tűnnek polírozás után. Valamint a parkett lécek erezete, szépsége sokkal jobban látszódik. Lakkozás, felületkezelésben a legjobb anyagokat szoktam használni megbízható cégektől. Sokáig használtam az oldószeres lakkokat, szerettem a szaguk ellenére. de. A lakkgyártók, a saját anyaguk összetételét, oly annyira megváltoztatták, hogy ma már tisztességes munkát nem lehet átadni velük. Kivonták azokat az alkotóelemeket amelyek stabillá tették magát az anyagot. hogy most ez Uniós utasításra ment, vagy csak a spórolás, - nem tudom. Sok év után szakítottam az oldószeres lakkokkal. De mi jöhet akkor szóba? Teszteltem a modern poliuretán lakkokat, és a Murexin termékcsaládot találtam méltónak, ahhoz, hogy korrekt munkát tudjak átadni Önöknek. A PU. lakkok előnye, hogy gyorsan lehet velük dolgozni, egy családi házban, iskolákban, tornateremben is megfelelő termék. Nem büdös, nem kell meghalni mellette, nekem sem, önöknek sem. A kétkomponensű sportlakknak, pl. banán szaga van. Ártalmatlan az egészségre. Remekül teljesítenek, nagyobb igényű területeken. Ezen leírtakat képekben meg lehet tekinteni! Klikk IDE! |
Elérhetőségünk
Elérhetőségünk |
Árajánlat kérése |
Fontos lehet!
Amit érdemes megfogadni |